Zine.net online

Witaj na Zine.net online Zaloguj się | Rejestracja | Pomoc
w Szukaj

arkadiusz.wasniewski

Visual Studio T4 Editor

Wszystkim, których interesuje temat szablonów tekstowych T4 (Text Templating Transformation Toolkit), a myślę, że przynajmniej w Warszawskiej Grupie .NET po XI spotkaniu kilka osób się znajdzie, polecam stronę http://www.t4editor.net gdzie znajdziemy darmową, aczkolwiek czasową (styczeń 2008 roku) wersję beta edytora szablonów T4 instalującego się jako dodatek do Visual Studio.

Szablony T4 wykorzystywane są przez wszystkie niemal Software Factories firmy Microsoft oraz narzędzia oparte o DSL. Dla szukających wiedzy na ten temat polecam swój artykuł w drugim numerze gazetki zine.net lub w wersji on-line na tym blogu.

Najważniejszy obecnie adres, który należy odwiedzić to http://www.pnpguidance.net - Patterns and Practices Guidance. Warto również pomyśleć o pobraniu Visual Studio SDK.

Opublikowane 22 października 2007 10:06 przez arkadiusz.wasniewski

Komentarze:

 

mgrzeg said:

Widze, Arek, ze na powaznie szykujesz sie do spotkania na wg.net wlasnie w sprawie T4 :) Cieszy takie profesjonalne podejscie!

Pomysl o jakims zestawie 'startowym' przed sesja - linki, info, etc, ktore bedzie mozna zapodac na stronie wg.net przed sesja, na pewno sie przyda :)

października 22, 2007 12:17
 

arkadiusz.wasniewski said:

Plan jest taki, iż na żywo pokażę jak w rozwiązaniu wykorzystać T4. Od utworzenia pliku z danymi wejściowymi, poprzez wczytanie danych, utworzenie szablonów, ich przetworzenie i wygenerowanie danych wyjściowych.

Webcast na żywo.

października 22, 2007 14:08
Komentarze anonimowe wyłączone
W oparciu o Community Server (Personal Edition), Telligent Systems