Zine.net online

Witaj na Zine.net online Zaloguj się | Rejestracja | Pomoc
w Szukaj

arkadiusz.wasniewski

Dwie zasady projektowania klas

Jedna z zasad dobrego projektowania klas to rezygnacja z pól na rzecz właściwości. Jedna z zasad wydajnego programowania (dotyczy zwłaszcza .NET Compact Framework) przy tworzeniu klas to rezygnacja z właściwości na rzecz pól.

Opublikowane 6 listopada 2008 23:22 przez arkadiusz.wasniewski

Komentarze:

 

Procent said:

A "method inlining"? Czy JIT compiler nie załatwi nam tej sprawy odpowiednio optymalizując odwołania do prostych właściwości? (http://www.ademiller.com/blogs/tech/2008/08/c-inline-methods-and-optimization/)

listopada 7, 2008 08:48
 

saku said:

@Procent:

JIT'er z Compact Framework nie jest tak zaawansowany (wiadomo, ze względu na zasoby) i niestety za nas tego nie zrobi. Natomiast .NET Framework, nie wiem, ale też nie widzę przeszkód czemu nie miał by tego robić.

listopada 7, 2008 12:04
 

arkadiusz.wasniewski said:

Fragment z bloga dziewczyn i chłopaków .NET CF http://blogs.msdn.com/netcfteam/archive/2005/05/04/414820.aspx : "Simple property access can be inlined by JIT, but no assumptions should be made about this [...] Accessing fields directly normally results in better performance". Dodatkowo w kilku publikacjach dotyczących tegoż zagadnienia natknąłem się na informację, iż w celu oszczędności taktów zegara lepiej zdać się na pola.

listopada 7, 2008 16:53
Komentarze anonimowe wyłączone
W oparciu o Community Server (Personal Edition), Telligent Systems