Zine.net online

Witaj na Zine.net online Zaloguj się | Rejestracja | Pomoc
w Szukaj

Bartek Szafko

Dlaczego Entity Framework będzie rządzić światem

Nadrabiając ostatnio zaległości w słuchaniu DotNetRocks w odcinku #411 o ORM-ach Ward Bell podniósł ciekawą kwestię, a mianowicie, że Entity Framework będzie dominującym mapperem obiektowo relacyjnym na rynku. Myśl całkiem przewrotna, szczególnie biorąc pod uwagę “Vote of No Confidence”(Alt.NET podcast – hej tutaj też Ward Bell) ze strony społeczności. Jednak warto odsunąć flamewar i love to hate relationship do MS na bok i spojrzeć na fakty.

Po pierwsze zasoby

Microsoft inwestuje w EF nieprawdopodobne zasoby, takie o których np.: NHibernate może tylko pomarzyć. Oczywiście jak zwykle V1 pozostawia trochę do życzenia, ale MS już wielokrotnie dowiódł(patrz Vista –> Windows 7), że jednak potrafi się uczyć na błędach i słuchać klientów, więc następne wersje zapewne będą już o wiele lepsze.

Po drugie literatura

Ward podniósł też ciekawy argument – ile jest opublikowanych książek dotyczących NHibernate – okazuje się, że jest parę ;) natomiast już w tej chwili są dostępne conajmniej 3 książki na ten temat.Tutaj ciekawostka – link do bloga Julie Lerman, która sama jest autorką spoooorej książki o Entity Framework.

O EF na C2C

c2c logo male

Julie Lerman będzie prelegentem na konferencji Communities2Communities więc będzie okazja, aby posłuchać o EF prosto z ust ekspertki. Na zeszłorocznej edycji C2C temat EF również był obecny pod postacią prelekcji Jarka Kowalskiego.


Inne podobne artykuły:

Bartek SzafkoTen artykuł pochodzi z bloga Bartka Szafko i pozostaje własnością autora. Wszelkie użycie bez zgody jest niedozwolone.
© Copyright by Bartek Szafko
81401c6e400a1ca19bd490938dc3548e)
Opublikowane 24 stycznia 2009 18:16 przez bszafko
Filed under:

Komentarze:

Brak komentarzy
Komentarze anonimowe wyłączone
W oparciu o Community Server (Personal Edition), Telligent Systems