Zine.net online

Witaj na Zine.net online Zaloguj się | Rejestracja | Pomoc
w Szukaj

Bartek Szafko

WixEdit – łatwe edytowanie WxS

image

Podczas moich prezentacji o WiX często pada pytanie: xml jest fajny, ale nie chce od niego zaczynać  - czy nie ma czegoś wizualnego? Okazuje się, że istnieje conajmniej jeden produkt komercyjny, który jest obiektem flamewara ze strony Roba Menschinga. Ja postanowiłem poszukać trochę głębiej. Okazuje się, że na sourceforge jest projekt o nazwie WiXEdit. Do tej pory nie miałem doświadczenia z żadnymi narzędziami graficznymi do WiX, więc postanowiłem spróbować.

image

Całość działa bardzo sprawnie, pozwala modyfikować główną strukturę, dodawać foldery pliki, itp. Jedna poważna wada to, gdy dodamy element UIRef i dodamy referencje do dialogów zdefiniowancyh w wixuiextension.dll w zakładce Dialogs nie można podglądać tych okienek. Dopiero gdy mamy źródła .wxs odpowiednich dialogów można je przeglądać. Fajna funkcjonalność to, że pokazuje się też jak będzie ostatecznie wyglądać okno.

image 

Jak dla mnie oczywistą wadą jest brak obsługi zmiennych z Votiva, bo działa poza środowiskiem Visual studio. Trzeba więc samemu ustawić odpowiednie wartości zmiennych np: $(var.SolutionDir) w Build Settings.

works-on-my-machine-starburst

Myślę, że WixEdit w pełny zasłużył na znak “Works on my machine” i mogę zdecydowanie polecić do używania szczególnie początkującym z WiX.

Inne ciekawe linki do projektów związanych z WiX, które ostatnio znalazłem:

  • WiX FileVersion Preprocessor Extension – extension, który pozwala na wyciągnięcie właściwości z assembly(ProductName, CompanyName, ProductVersion) i użycie ich do ustawienie odpowiednich wartości instalatora. UPDATE Rob zwrócił uwagę na tzw binder variables, które mogą zostać użyte w podobnym celu
  • WixTrim – inny edytor graficzny do skryptów WxS, wygląda ok ale jakoś rzadko był pobierany, ma bardzo podobny układ ekrany do visual studio – ktoś chętny żeby spróbować ? PLZ dajcie znać jakie mieliście wrażenia


Inne podobne artykuły:

Bartek SzafkoTen artykuł pochodzi z bloga Bartka Szafko i pozostaje własnością autora. Wszelkie użycie bez zgody jest niedozwolone.
© Copyright by Bartek Szafko
81401c6e400a1ca19bd490938dc3548e)
Opublikowane 21 marca 2009 18:07 przez bszafko

Komentarze:

Brak komentarzy
Komentarze anonimowe wyłączone
W oparciu o Community Server (Personal Edition), Telligent Systems