Witaj na Zine.net online Zaloguj się | Rejestracja | Pomoc

WinDbg - narzędzie zapomniane przez Boga i ludzi?

WinDbg jest mało znanym, najmniej docenianym i najrzadziej używanym narzędziem do debugowania programów pisanych w kodzie zarządzanym. Zachodzę w głowę dlaczego?

Może dlatego że jest debuggerem opartym o konsolę tekstową? Może na samo wspomnienie że WinDbg służy do debugowania sterowników działających pod Windows? Nie wiem, a chętnie bym się dowiedział ;)

Uważam że nie ma na rynku lepszego debuggera niż WinDbg. Żaden z nich nie daje tak wielu możliwości i kontroli nad tym co się dzieje w systemie. Na dodatek jest do ściągnięcia za darmo w wersji 32 bitowej lub 64 bitowej. :)

Ucieszyłem się że na C2C 2008, Martin Kulov przedstawił prezentację nt. tego znakomitego narzędzia. Szkoda tylko że tak krótko i zapewne wielu osobom pozostał niedosyt.

W domenie "pl" nie znalazłem wiele informacji o WinDbg w języku polskim. Może macie jakieś dobre namiary?

Tak czy inaczej, jedym z wątków na tym blogu będzie WinDbg. Postaram się przystępnie pisać o możliwościach jakie daje oraz sposobach rozwiązywania określonych problemów.

Ponieważ należy uczyć się od najlepszych i nie warto wyważać otwartych drzwi, udało mi się uzyskać zgodę Tess Ferrandez na tłumaczenie jej postów na język polski i publikację ich tutaj. Wszędzie gdzie będę uważał za stosowne, dodam swoje komentarze zawierające dodatkowe wyjaśnienia. Będę również publikował przypadki z mojej praktyki.

Mam nadzieję że znajdziecie tutaj coś wartościowego dla siebie :)

Zdrowi.

opublikowano przez Bysza | 2 komentarzy
Filed under:
Więcej wypowiedzi « Poprzednia strona