17 stycznia 2008

Kod źródłowy Framework.NET dostępny z debuggera

Jak można się dowiedzieć już z niejednego źródła można już podczas debugowania aplikacji "wejść w głąb" Framework.NET i popatrzeć jak wygląda od środka. Super sprawa, ale niestety dotyczy tylko środowiska Microsoft Visual Studio 2008 i to w dodatku bez linii Express.

(Kod źródłowy Framework.NET dostępny z debuggera) - Czytaj więcej na dario-g.com

 

Komentarze:

# yoshi said:

Najlepsze jest to, że w kodzie pozostawili komentarze developerów - ciekawe jak dobrze je wyczyścili, czy zostały kwiatki w stylu "Nie rozumiem jak to działa..."

17 stycznia 08 at 09:58
# nuwanda said:

@yoshi: Co do komentarzy to dlatego właśnie tak długo trwa wydanie tych źródeł ponieważ teraz każdy programista musi po sobie posprzątać ;)

@dario-g: Szkoda, że z expressami nie działa. Osobiście mam dostęp do wersji pełnej i oczywiście nie omieszkałem spróbować. Wszystko śmiga miodzio. Teraz Reflector częściowo pójdzie w odstawkę...

17 stycznia 08 at 11:35
# ucel said:

Ale to wymaga dostepu do neta :(.  A nie da sie tych plikow pdb jakos lokalnie skonfiguraowac?

17 stycznia 08 at 15:03
# nuwanda said:

@ucel: Z tego co pamiętam z grudniowych zapowiedzi to ma się też pokazać paczka ze wszystkimi symbolami do sprucia. Na razie nic o tym nie wspomnieli ale sądzę, że wydadzą ją jak opracują resztę kodu źródłowego.

17 stycznia 08 at 15:09
# ucel said:

Mam nadzieje. Bo hotfixa tez sciagnac nie moge - nie jestem "zarejestrowany w usludze connect". To akurat najmniej mi przeszkadza, bo hotfix mi sciagna w pracy, ale lokalne pdb bylyby przydatne, szczegolnie w podrozy...

17 stycznia 08 at 15:16
# yoshi said:

pdb trzeba ściągnąć tylko za pierwszym razem, a potem symbole są lokalnie przetrzymywane na komputerze i stamtąd pobierane.

17 stycznia 08 at 22:53
Komentarze anonimowe wyłączone