Zine.net online

Witaj na Zine.net online Zaloguj się | Rejestracja | Pomoc
w Szukaj

dev2dev

Polskie wyzwania z T-SQL, Barca, śledzie w kurkach. itp, itd...

Paweł Potasiński, polski SQL Server MVP zarzekał się, że zorganizuje kiedyś jedną edycję odpowiednika TSQL Challenges (TC). I jak powiedział tak zrobił. Można się z tym zadaniem zapoznać tu.

Moje pierwsze wrażenia? Zadanie jest trafione w 10. Na TC zdarzają się często zadania odbiegające od rzeczywistości, czysto akademickie. Paweł zrobił zadanie z tabelą rozgrywek piłkarskich. Na basic test poszły wyniki rozgrywek reprezentacji. Jak łatwo się przekonać nasza reprezentacja jest na pierwszym miejscu w tym rankingu. Co prawda przeciwnicy są z "dolnej półki", ale żadnego przeciwnika nie można lekceważyć :). A i nasze orły nie latają wysoko...

Poziom zadania? Najwyższa półka z TC. Naprawdę trzeba popracować nad rozwiązaniem.

Co jest inaczej? Oprócz basic data są już opublikowane load data (na TC load data są po tricky data). A w load data miła niespodzianka. Tabela rozgrywek Primera Division z sezonu 2009/2010. I miły dla serca kibica Barcy widok: Barca Campeon! U Pawła tricky data będą potem. A ich zrobienie nie jest wcale łatwe. Przecież to wcale nie musi być jeden do jednego replika z TC.

Idą długie jesienne wieczory. Koniec konkursu 3 października, więc czasu jest jeszcze trochę. Jeżeli lubisz tworzyć w T-SQL'u, masz trochę żyłki sportowej to stań na ubitej ziemi i walcz o główne trofea (albo baw się z nami dobrze i nie pozwól aby Twój umysł leżał bezczynnie na kanapie).

A skoro idzie jesień i czas grzybobrania zbiegł się z obfitością grzybów w naszych lasach to polecam przepis (prosty) na "śledzie gajowego".
Składniki:
- 1/2 kg płatów śledziowych (marynowanych),
- trzy cebule,
- dowolna ilość kurek,
- przyprawa maggi, olej, pieprz czarny świeżo zmielony, vegeta.
Jak wykonać?
Cebule obrać i pokroić w plasterki.Cebulę zeszklić na oleju z dodatkiem vegety, ostudzić.
Śledzie krótko namoczyć w zimnej wodzie, obrać ze skóry, pokroić w paski podobne do plasterków cebuli.
Kurki oczyścić i umyć w zimnej wodzie. Kurki udusić z pieprzem dodanym do smaku na patelni aż stracą wodę (ale nie na zupełnie sucho!). Ostudzić.
Wymieszać kurki, cebulę i śledzie dodając do smaku maggi (tak aby wyraźnie ją było czuć).
Odstawić do lodówki na kilka godzin.

Smacznego i powodzenia na wyzwaniach!


Opublikowane 20 września 2010 23:15 przez marekpow

Komentarze:

Brak komentarzy
Komentarze anonimowe wyłączone
W oparciu o Community Server (Personal Edition), Telligent Systems