VS 2010 - Call Hierarchy

Kto z was korzysta z .NET Reflector? Pewnie niewielu nie korzysta ;) Więc poniższe okno nie jest wam obce:

A jeżeli jest to zachęcam do jego korzystania do póki nie wyjdzie VS 2010. Za pomocą prawego przycisku myszy na dowolnym elemencie z eksploratora assemblies wybieramy opcję Analyze lub kilkamy Ctrl-R i pokazuje nam się okno umożliwiające prześledzenie hierarchii wywołań poszczególnych elementów.

Możemy zobaczyć gdzie dany element jest wywoływany, od jakich bibliotek jest uzależniony, przez co jest udostępniany i inicjalizowany.

VS 2010 udostępnia nam funkcjonalność zwaną Call Hierarchy. Dzięki niej jesteśmy wstanie dokładnie prześledzić w jaki sposób i gdzie nasz kod jest wywoływany. Funkcja ta jest podobna do Find All References, z tą różnicą iż pozwala ona na hierarchiczne przeglądanie wywołań funkcji wraz z możliwością zagłębienia się w głąb wywołań (a nie tak jak w Find All... lista miejsc gdzie nasz kod jest wywoływany, ale podobnie do tego jak wygląda opcja Analyzer w .NET Reflector).

To co nam udostępnia nowa funkcjonalność to:

1)      Przeglądanie wywołań do elementu;

2)      Przeglądanie wywołań z danego elementu;

3)      Przeglądanie przeciążeń danego elementu;

4)      Widok dokładny w jaki sposób i gdzie następuje opcja X (1-3) dla zaznaczonego elementu.

Do tej pory, maniakalnie korzystałem z Reflectora by przejrzeć nawet wywołania z mojej bibliotece. Nie znoszę tego sposobu który jest udostępniony zarówno przez VS 2008 jak i R#, zaś to co jest w Reflectorze moim zdaniem było i jest intuicyjnie, proste i przejrzyste :) a teraz mam to w lepszej formie w VS 2010 :) Super :)

PS.: Jedynym elementem, którego mi brak w VS w porównaniu do Reflectora to.. Reflectora ;)

Opublikowane 01 czerwca 09 12:34 przez Gutek
Filed under:

Komentarze:

# dotnetomaniak.pl said on czerwca 1, 2009 06:30:

Dziękujemy za publikację - Trackback z dotnetomaniak.pl

Komentarze anonimowe wyłączone