Zine.net online

Witaj na Zine.net online Zaloguj się | Rejestracja | Pomoc
w Szukaj

mgrzeg.net - Admin on Rails :)

Festiwal Nauki. Nie byłeś? Żałuj!

Poniższe zdjęcie powinno być wystarczającą rekomendacją dla wszystkich tych, którzy do dziś uważali, że to strata czasu i pieniędzy.Asia zachwycona balonem na ciepłe powietrze, czyli workiem
na śmieci, nadmuchanym suszarką do włosów i unoszącym się
wiele metrów popod kopułę Wydziału Fizyki PW :)


Festiwal odbył się w Warszawie między 19 a 28 września, na terenie wielu uczelni warszawskich, i nie tylko tam. Ja załapałem się z moim najstarszym dzieckiem na ostatni weekend festiwalu i zajrzeliśmy tylko na Wydział Fizyki PW.
Z początku myślałem, że nic z tego nie będzie. Fizyka dla trzylatka? Sam od lat interesuję się naukami przyrodniczymi, ale trzylatek to prawdziwe wyzwanie!
Uspokoiłem się jednak już po paru minutach. Toczenie koła, malowanie rąk, ‘lewitujący’ pojazd na torze eliptycznym, kula ‘z błyskawicami’, przelewanie wody z kubeczka do kuwety, latające piłeczki do ping-ponga - było wszystko to, co musiało być i znacznie więcej. Po dwóch godzinach przechodzenia po tunelach z lustrami, wycinaniu własnej lupy, graniu na flecie, etc. wróciliśmy do domu z zupełnie nowymi doświadczeniami. I nawet nie chodziło o to, żeby czegokolwiek się nauczyć, czy zapamiętać. Na to jeszcze będzie czas. Ciekawość świata, zabawa ‘naukowa’ z rówieśnikami, przyzwyczajenie się do istnienia ‘świątyń nauki’ - to było to, na czym przede wszystkim mi zależało. Pierwszy krok już został wykonany, czas robić następne.

  • Czy takie festiwale są potrzebne? Też pytanie!
  • Czy odwiedzimy w przyszłym roku kolejną edycję? Oczywiście!
Opublikowane 2 października 2008 19:41 przez mgrzeg
Filed under:

Powiadamianie o komentarzach

Jeżeli chciałbyś otrzymywać email gdy ta wypowiedź zostanie zaktualizowana, to zarejestruj się tutaj

Subskrybuj komentarze za pomocą RSS

Komentarze:

 

Pepek said:

Ja byłem na wydziale Chemii UW, były wybuchy, swiecące w ciemności odczynniki, eksperymenty. Za rok też się trzeba wybrać. Chemię polecam szczeólnie :)

października 2, 2008 21:06
 

Tomek said:

W Poznaniu Festiwal będzie 15-17 października, jeśli ktoś chciałby się wybrać :) Powinno być ciekawie. Adres www http://www.festiwal.trylion.com/

października 3, 2008 11:13

Co o tym myślisz?

(wymagane) 
(opcjonalne)
(wymagane) 

  
Wprowadź kod: (wymagane)
Wyślij

Subskrypcje

W oparciu o Community Server (Personal Edition), Telligent Systems