Zine.net online

Witaj na Zine.net online Zaloguj się | Rejestracja | Pomoc
w Szukaj

mgrzeg.net - Admin on Rails :)

Nowości z podwórka i okolic

Kilka rzeczy wydarzyło się w ostatnim czasie. Kolejne właśnie się dzieją, a jeszcze następne zbliżają się wielkimi krokami. Jedziemy!
UPDATED!

 1. Początek stycznia. Nominacje i renominacje MVP.
  Do programu dołączyli Szymon Kobalczyk, Damian Widera i Marcin Goł. Fajnie znać chłopaków osobiście :). Pierwszy to szwagier Marcina, blogera zinowego. Drugi - bez żadnych koligacji rodzinnych ze znanymi mi blogerami, po prostu sam jest blogerem na zinie :D. Trzeci - lider warszawskiej grupy PLSSUG, którą prowadzi po innym blogerze zinowym, Pawle ;). No i renominacje: razem z innymi chłopakami z zina (poza Mateuszem Kierepką, autorem tekstów do obu numerów zina): Procentem, Gutkiem i Kubą Binkowskim, dostaliśmy pozytywne cenzurki i jedziemy następny rok na tym samym wózku.
 2. Konferencje: VCL, 4Developers, C2C, TechFest.
  VCL: to tak naprawdę pierwsza całodniowa konferencja organizowana siłami warszawskich grup ITPro, z dużym zaangażowaniem ze strony wielu osób (w tym m.in. Łukasza Foksa, z-ce rednacza WSS oraz lidera WGUiSW). Gdybym miał więcej wolnych dni, to na pewno bym się tam pojawił (impreza odbędzie się we wtorek, 17 lutego).

  4Developers: organizowana w Krakowie przez fundację PROIDEA, z patronatem KGD, to miejsce, gdzie będzie można posłuchać o ciekawych rzeczach. A o ciekawych rzeczach mówią ciekawi ludzie. Polecam oczywiście prezentacje chłopaków z zina: Szymona i Marcina, a na dokładkę Mateusza. Przy okazji warto zajrzeć na prezentację Basi Fusińskiej, która dzielnie walczyła w konkursie SI w ramach ścieżki .NET C2C. Dodatkowo polecam prezentację (a przynajmniej zajrzenie na nią) niezwykle charyzmatycznego Jacka Laskowskiego, którego można złapać w czasie spotkań WJUG. Poza Jackiem swoją prezentację będzie miał również inny waleczny WJUG-owicz - Waldemar Kot.

  C2C: organizowana siłami wielu grup offline. Niektórzy z nich, to blogerzy zina, z czego na główną uwagę zasługuje Arek, który zdaje się pociąga większość sznurków przy organizacji tej imprezy. W drugiej połowie stycznia zorganizowany został konkurs Speaker Idol, w którym w szrankach stanęli m.in. wspomnieni przy okazji 4Developers: Szymon i Basia, a który wygrał Piotrek Leszczyński - najnowsza postać na zinie. Poza Piotrkiem swoją prezentację będzie miał jeszcze jeden bloger zina: Marek, a to i tak tylko odnośnie ścieżki .NET. I pewnie pojawiłoby się na ścieżce .NET więcej prelegentów zina, ale przecież trzeba dać dojść do głosu gwiazdom zagranicznym, które w tym roku będą błyszczeć szczególnie jasnym blaskiem w czasie konferencji!!! W ramach ścieżki SQL pojawi się m.in. Marek, wymiatacz bazodanowy z zina, w niektórych momentach posiłkujący się językiem rosyjskim w stopniu dla mnie niepojętym. Poza nim zdaje się jeszcze jedna z postaci z zina, ale to chyba nic oficjalnego i lepiej nic więcej nie będę pisał.

  TechFest: Michał Jagieła szykuje imprezę z ogromnym rozmachem i szczerze trzymam kciuki za powodzenie tego wydarzenia. Pojawi się tam plejada polskich prelegentów (w tym również blogerów z zina ;)), ale także zagraniczni goście, żeby wspomnieć tylko o sławnym i równie kontrowersyjnym Ayende Rahien.
 3. Krążą plotki, że w okolicach początku marca po Polsce będzie się tułał niejaki Raymond Lewallen. Zawita do kilku miast:
  Kraków - sobota, 7 marca
  Katowice - poniedzialek
  Warszawa - wtorek
  Poznań - środa
  Toruń - czwartek
  Gdańsk - piątek
  gdzie na pewno opowie coś ciekawego. Co? A o tym możecie zdecydować, odwiedzając stronę swojej grupy na
  ms-groups.pl i głośno krzycząc o czym chcielibyście posłuchać. Ugośćcie strudzonego wędrowcę, a odpłaci Wam się pięknym za nadobne :). Nie jest wielką tajemnicą, że zine.net wzoruje się w dużej mierze na codebetter.com i IMO wizyta każdego z bloggerów tego wyjątkowego sajtu to niewątpliwe wydarzenie, na którym warto być.
 4. Ziemek Skowroński, barwna postać developers.pl oraz zina, po moich marudzeniach, a pewnie i nadejściu własnej potrzeby integracji z innymi podobnymi sobie, wziął się za grupy offline. I tak, jeśli będziecie 26 lutego w okolicach Gloucester (czyt. Gloster), to zajrzyjcie koło 18.00 w to przytulne miejsce, a będziecie świadkami inauguracji grupy GL.NET, prowadzonej właśnie przez Ziemka. Zapowiadają się ciekawe prezentacje, więc jak tylko możesz, to po prostu wpadnij.
 5. ITBlogs.pl
  Niezwykle ciekawa i warta szerszego rozpropagowania inicjatywa, prowadzona przez Karola Stilgera oraz innych znanych itprosów. Trzymam kciuki i życzę sukcesu! Już jest tam parę fajnych blogów, w tym Bloggers Underground, blog imprezy około konferencyjnej :). Bracia i siostry itprosi, łączcie się na ITBlogs.pl!!! :)
 6. WG.NET
  Wciągam się ponownie w Warszawską Grupę .NET. Liczę na to, że wspólnie z Arkiem oraz innymi chłopakami z zina (ale nie tylko!!!) zrobimy parę fajnych rzeczy i to nie wysiłkiem jednej osoby. To jednak temat na osobny post i być może szerszą dyskusję.
 7. Rok temu się nie udało, ale w tym roku wybieram się na MVP Global Summit, gdzie mam nadzieję zahaczę o
  Party with Palermo
  i liczę na kilka pogaduch z różnymi ludźmi. Być może uda się załatwić jakąś fajną sesję LM dla wg.net, albo prelegenta na jakąś konferencję? Zobaczymy...
  Jak macie jakieś pytania, lub sugestie, które chcielibyście przekazać któremuś z MVP, którzy licznie przybywają na Summit, to chętnie przekażę :)

To tyle z 'nowości', zdecydowanie wartych moim zdaniem dostrzeżenia. Na pewno coś pominąłem, ale liczę na to, że znajdzie się dobra dusza, która mi to wskaże ;)

Opublikowane 4 lutego 2009 19:44 przez mgrzeg
Filed under: , ,

Powiadamianie o komentarzach

Jeżeli chciałbyś otrzymywać email gdy ta wypowiedź zostanie zaktualizowana, to zarejestruj się tutaj

Subskrybuj komentarze za pomocą RSS

Komentarze:

 

Procent said:

Jako dobra dusza wskazuję pominięcie jednej z głównych postaci stojących zarówno za C2C jak i WG.NET - Anety Sidorowicz (http://www.linkedin.com/in/anetasidorowicz). Wymienianie organizatorów z nazwiska bez jej uwzględnienia lub pisanie tylko o 'chłopakach' (do której to grupy też się nie zalicza) to chyba jakieś niedopatrzenie.

lutego 4, 2009 21:03
 

Gutek said:

Zgadzam sie z Procentem

zas co do Palermo... w zeszylm roku mielismy inna imprezke IMHO o niebo lepsza co zreszta do tej pory owocuje w nowe plytki CD z zajebista muza.

Zobaczymy co w tym roku bedzie

Gutek

lutego 4, 2009 21:40
 

arkadiusz.wasniewski said:

C2C = Aneta Sidorowicz :-) I to bez dwóch zdań.

Dziewczyna się broni rękami i nogami przed wypisywaniem o niej ale nic z tego.

lutego 4, 2009 22:29
 

Łukasz Foks said:

C2C to Aneta!

IT Blogs to też zbiorowa inicjatywa :)

Polecam również Virtualization Community Launch (VCL): httP;//ms-groups.pl

lutego 5, 2009 00:23
 

mgrzeg said:

Mialo byc dlugo, ale jest krotko. Gorzko i z wyrzutem.

@Procent: Aneta poruszona do glebi zaangazowaniem i stachanowska wrecz praca pozostalych organizatorow C2C postanowila rozstac sie po C2C ze spolecznosciami i grupa WG.NET, stad miedzy innymi moje ponowne pojawienie sie w zespole WG.NET. I na nic moje prosby i blagania, zeby nie podejmowala tak dramatycznych krokow, bo istotnie bede potrzebowal Jej wsparcia. Moje pominiecie Jej osoby w notce jest celowe i mam nadzieje da do myslenia pozostalym 35 osobom zaangazowanym w organizacje C2C: to Was, chlopaki (od Dagi rece precz) widac, a Ona jest murzynem. Wstyd.

@BS: dziwie Ci sie: jestes kobieta i nawet po tym jak Cie prosilem, zebys szturchnela towarzystwo w obronie Anety, nic sie nie wydarzylo. A Ona przyplaca to kondycja psychofizyczna, grupa WG.NET Jej rezygnacja - oplaca sie?

Nasuwa mi sie pytanie, chyba nie bezzasadne: czy kazda wieksza impreza organizowana przez spolecznosci musi sie konczyc albo czyims odejsciem, albo ciezka awantura, a juz na pewno wzrostem napiec? Ninja-communities?

A na zinie sa 'same chlopaki' (jak dotad).

@Gutek: co do Palermo, to chcialbym pogadac z paroma osobami, ktore jak widze juz sie zarejestrowaly. I pewnie gdybym juz byl kiedys na tej imprezie, to wybralbym inna rozrywke, ale to troche jak byc w Tatrach i nie wejsc na Giewont, tudziez Gubalowke (wersja ceperska, do ktorej w kontekscie MVP GS sie zdecydowanie poczuwam)

@Lukasz: zaraz dorzuce do notki info o VCL :)

lutego 5, 2009 02:30

Co o tym myślisz?

(wymagane) 
(opcjonalne)
(wymagane) 

  
Wprowadź kod: (wymagane)
Wyślij

Subskrypcje

W oparciu o Community Server (Personal Edition), Telligent Systems