Kościelne sko_dev_jarzenie

Zadziwiającym jest, jak często prozaiczne sytuacje z życia codziennego potrafią się skojarzyć z czymś "programistycznym". Jeszcze bardziej zadziwia fakt, jak beznadziejnie bezsensowne są zwykle takie skojarzenia.

Tak, zamierzam od czasu do czasu zaśmiecić niniejszego bloga zawartością mojej głowy pobraną z momentu zaistnienia takiego zjawiska. Oto pierwsza odsłona:


W ostatnią niedzielę moja Joanna założyła mi brutalnie chomąto i poprowadziła do świątyni. Tam uderzyła mnie z całą mocą dość kuriozalna sytuacja, która nie dawała mi spokoju przez czas jakiś. Zdanie wprowadzenia dla niewtajemniczonych: podczas standardowego zgromadzenia wiernych przynajmniej dwukrotnie cały lud pada na kolana, by z tej pozycji chwalić Pana. Ja także zmusiłem swoje trzeszczące programistyczne stawy do zgięcia w owych sytuacjach. Cóż za absurdalne spostrzeżenie jednak poczyniłem? Otóż całkiem spora gromada "wiernych" zamiast klękać - KUCA. Mimetyzm?

Skojarzenie, które od razu mi się nasunęło, to poniższa linijka kodu:

  1:  this.CheckForIllegalCrossThreadCalls = false;

BESSĘSU?

Opublikowane 09 lutego 09 05:05 przez Procent
Filed under:

Komentarze:

# Gutek said on lutego 9, 2009 19:53:

A zeby podtrzymac rozmowe to ja kucam :) ale nie ma to nic wspolego z Mimetyzmem ale z http://pl.wikipedia.org/wiki/Entezopatie

Gutek

# Hellix said on lutego 10, 2009 00:03:

hehe..Stop programowaniu w Kościele! :D

# jj said on lutego 10, 2009 08:28:

Ja teoretycznie nawet kucać bym nie mógł, a w wszystko przez http://pl.wikipedia.org/wiki/Chondromalacja (skoro już takimi fachowymi terminami rzucamy).

A co to programistycznej wersji tego zajścia to raczej bym zrobił to tak:

mamy interfejs IKneelable; i teraz część osób posiada jego implementację jako CasualKneel, a część FakeKneel :)

# Tom said on lutego 10, 2009 11:12:

Skąd znasz takie słownictwo. Chomąto :)

# kombain said on marca 5, 2009 07:40:

Z wykopalisk.

Komentarze anonimowe wyłączone

About Procent