Witaj na Zine.net online Zaloguj się | Rejestracja | Pomoc

Jak uruchomić Mono 2.2 VMware na VirtualPC 2007

Pisząc aplikację .NET czasem chciałbym sprawdzić jak ona chodzi w środowisku Mono pod Linuxem. W tym celu można skorzystać z obrazu wirtualnej maszyny pod VMWare dostępnej stąd. Wszystko pięknie ale ja mam już zainstalowane oprogramowanie MS Virtual PC 2007 SP1 i szczerze powiedziawszy nie chciałbym instalować dodatkowego oprogramowania VMWare Playera. Wiązałoby się to z instalacją dodatkowych driverów na moim i tak obciążonym systemie na notebooku. Jak sobie zatem poradzić ?

 1. Na początek należy przekonwertować VMWare disk image na VHD. Do tego wykorzystałem WinImage. Co prawda wersja shareware ale wyrobiłem się z konwersją w czasie krótszym niż 30 dni :).
 2. Teraz wystarczy stworzyć nowa maszynę wirtualna z systemem “Other” oraz podpiąć przekonwertowany dysk.
 3. W trakcie uruchomienia należy skorzystać z wpisu inicjującego noreplace-paravirt.
 4. Teraz wystarczy dodać tę opcje na stałe do boot-a czyli,
  • Computer –> YaST
  • hasło “mono”
  • System –> Boot Loader
  • Edit i w polu “Optional Kernel Command Line Parameter” dopisać: noreplace-paravirt

Instancje wirtualnych maszyn mogą być mało wydajne na notebookach z nowa generacja procesorów. Chodzi tutaj o dynamiczne obniżanie częstotliwości taktowania procesora. Aby temu zaradzić można wyłączyć poprzez np. wybranie w Viscie trybu High Performance lub ręczne ustawienie “Minimum processor state” na 100% w “Power procesor management”. Alternatywnym rozwiązaniem jest dodanie wpisu do pliku options.xml … jest to opisane tutaj  -> Last resort for performance issues with Virtual PC on laptops.

Opublikowane 8 lutego 2009 16:51 przez rod
Filed under: ,

Komentarze:

Brak komentarzy
Komentarze anonimowe wyłączone