Witaj na Zine.net online Zaloguj się | Rejestracja | Pomoc

Simon says...

Szymon Pobiega o architekturze i inżynierii oprogramowania
Szlachtna Paczka
Hej:)

Zawieszam na chwilę moją tradycję nie pisania niczego niezwiązanego z IT. Trwa teraz taka akcja — nazywa się Szlachetna Paczka. Być może znacie ją pod nazwą "Świąteczna Paczka", pod jaką występowała w ubiegłych latach.

O co chodzi? Paczka stara się (poprzez swoich wolontariuszy) dotrzeć do osób najbardziej potrzebujących, następnie dowiedzieć się wszystkiego na temat ich potrzeb i tego, co naprawdę mogłoby odmienić ich życie. Potem takie osoby trafiają do internetowej bazy danych. I teraz coś dla Was:) Możecie sobie kliknąć na link i pomóc jednej z tych rodzin. Paczkę można robić w kilka osób, znajomych, kolegów z pracy. Wtedy koszt na osobę będzie naprawdę niewielki, a sprawicie komuś ogromną radość na Święta.

Dlaczego o tym piszę? Ponieważ jestem w tym roku wolontariuszem Paczki. Znam osobiście część z rodzin z naszego rejonu (Kraków, magazyn Na Wzgórzach 1A) i mogę zaświadczyć, że nie są to ludzi o postawie roszczeniowej, którzy nic nie robią i twierdzą, że "wszystko im się należy". Wybraliśmy rodziny, które nie ze swojej winy znalazły się w trudnej sytuacji, a dzięki Waszej pomocy mogłyby znów stanąć na nogi.

Bądź Szlachetny! Zrób paczkę!

Opublikowane 7 grudnia 2009 06:07 przez simon

Komentarze:

# re: Szlachtna Paczka @ 7 grudnia 2009 07:20

Dołączam się do Twego apelu.

Ja z przyjaciółmi już wybrałem rodzinę i przygotowujemy paczkę. Zostań Ty też pomocnikiem Św. Mikołaja.

Bądź Szlachetny! Zrób Paczkę!

Przekaż  dalej!

Ustaw avatar na komunikatorze: Czy juz przygotowałeś Szalchetną Paczkę?

marekpow

# re: Szlachtna Paczka @ 7 grudnia 2009 09:05

Szkoda, że akcja trwa do 10 grudnia. Powinna trwać na okrągło przez cały rok...

brejk

Komentarze anonimowe wyłączone