Witaj na Zine.net online Zaloguj się | Rejestracja | Pomoc

Simon says...

Szymon Pobiega o architekturze i inżynierii oprogramowania
NetMX, reaktywacja
Dawno nie pisałem o tym, nieco zaniedbanym ostatnio, moim projekcie. Ostatnimi czasy jednak NetMX nieco ożył i dzieje się wokół niego całkiem sporo. Oto relacja z pola bitwy.

Długo męczyłem się z implementacją protokołu JSR-262 nie czyniąc właściwie wielkich postępów przez prawie rok. JSR-262 jest standardem komunikacji z serwerem JMX opartym o kilka powszechnie przyjętych specyfikacji WS-*, m.in. WS-Management, WS-Transport, WS-Enumeration oraz WS-Eventing. Winę za brak postępów przypisuję bardzo dużemu skomplikowaniu właściwie wszystkich tych protokołów.

Ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu niedawno projektem zainteresował się Erich Eichinger. Zainteresował się do tego stopnia, iż przesłał mi patch-a zawierającego poprawki, dzięki którym udało mu się doprowadzić do stanu, że aplikacja JConsole (standardowej narzędzie diagnostyczne Java oparte o JMX) łączy się z serwerem NetMX. Niestety zaraz potem połączenie było zrywane...

Tak mnie jednak to jego zainteresowanie zmobilizowało, że w środę rano wersja 52184 trunk NetMX była już w stanie komuniktować się z JConsole w zakresie pobierania wartości atrybutów bean-ów oraz wywoływania ich operacji. Okazało się jednak, że aby pracę mogły posuwać się dalej niezbędna jest zakrojona na szeroką skalę refaktoryzacja kodu związanego z WS-Transport i WS-Management.

I tak wersja 52632 trunk zawiera napisany całkowicie od podstaw kod obsługi tych dwóch protokołów. Co więcej, kod ten jest na tyle uniwersalny, że planuję udostępnić go jako zupełnie osobny projekt — WS-Man.NET.

W tym momencie każdą wolną chwilę spędzam rozwijając WS-Man.NET o obsługę Enumeration oraz Eventing. Erich zaś przygotował bardzo dobry tutorial, który świetnie pokazuje, jak prosty w użyciu jest NetMX. Jego rozwiązanie wykorzystuje możliwości integracji NetMX ze Spring.Net aby zdalnie sterować poziomem logowania w aplikacji.

Będę Was informował na bieżąco o dalszym postępie prac...

Opublikowane 21 grudnia 2009 19:37 przez simon

Filed under: ,

Komentarze:

Brak komentarzy

Komentarze anonimowe wyłączone