Witaj na Zine.net online Zaloguj się | Rejestracja | Pomoc

[PL] User Group Support Services

W czwartek, 8 maja, ruszył program pilotażowy przedsięwzięcia o nazwie User Group Support Services (UGSS). Pod tą tajemniczą nazwą kryje się darmowy zestaw narzędzi online (w sumie można powiedzieć, że portal) do pobierania zasobów przez grupy użytkowników, do zgłaszania zapotrzebowania owe zasoby oraz do zarządzania grupami. Całość bazuje na silniku znanym ze strony connect.microsoft.com. Materiały udostępniane w ramach UGSS mają częściowo pochodzić ponoć od grup produktowych w korporacji. Zapowiada się zatem ciekawie.

Kalendarze dotyczące tego, kiedy jakie materiały mają się ukazać w ramach UGGS będą dostępne na CodeZone (dla programistów - ponoć już coś jest) i na stronach organizacji Culminis (dla IT prosów - planowane na czerwiec 2008).

Materiały UGGS mają być (lub już są) do pobrania ze stron:

Oprócz materiałów w ramach UGSS będą dostępne takie usługi, jak:

  • repozytorium prelegentów (Microsoft ma na tym polu współdziałać z Ineta, Culminis i PASS) ,
  • repozytorium sponsorów (j.w.),
  • zarządzanie wydarzeniami i śledzenie ilości uczestników wydarzeń,
  • zarządzanie członkami grup i komunikacją wewn. grup,
  • spójny interfejs do zarządzania grupami,
  • konto Live Meeting dla każdej z grup,
  • User Group Kits (???, tylko w niektórych regionach),
  • Study Groups (???).

Zapewne część z wymienionych usług będzie dostępna tylko dla grup z regionu NORAM (USA, Kanada) w ramach wspomnianego portalu CodeZone, ale i tak zapowiada się na spory skok jakościowy (ilościowy?) w tym, co Microsoft jako korporacja oferuje grupom na całym świecie. Dodam, że inicjatywa UGSS była dyskutowana na User Group Leaders Summit, o którym pisałem na blogu.

Microsoft prosi ludzi z grup o pomoc. W pierwszej kolejności chodzi o "rozreklamowanie" UGSS, by jak najwięcej grup wypowiedziało się na temat użyteczności nowych narzędzi. Ma to też pomóc w organizowaniu repozytoriów prelegentów i sponsorów. Ponadto Microsoft szuka w grupach pomocy w tłumaczeniu materiałów oraz lokalnego feedbacku na język angielski.

Aktualnie w zapowiedziach Microsoftu znalazły się: materiały techniczne dotyczące wirtualizacji i SQL Server, lokalizacja usług (padła data 15 czerwca 2008), raportowanie dla liderów grup (czerwiec 2008).

Osobą kontaktową w Microsoft w sprawach związanych z UGSS jest Michelle Fleming Toure (Michelle.[no_spam]Fleming@microsoft.com), której można zgłaszać swoje uwagi i chęć zaangażowania się w projekt UGSS.

I jeszcze jedna informacja. Już niebawem powinna ruszyć też inicjatywa zatytułowana User Group TV (i - jak dobrze pójdzie - krótkie nagranie z moim udziałem nawet ma szansę się tam pojawić) :-)

Opublikowane 12 maja 2008 11:08 przez brejk
Filed under: , ,

Komentarze:

Brak komentarzy

Komentarze anonimowe wyłączone

About brejk

MVP, MCT, SQL Server geek