Witaj na Zine.net online Zaloguj się | Rejestracja | Pomoc

[PL] Plany, nadzieje, obawy - czyli przed MTS 2008

Konferencja MTS 2008 zbliża się wielkimi krokami. Zdecydowanie mniejsza dostępność ewangelistów i innych pracowników MS Polska wydaje się to dobitnie potwierdzać. Ale ja nie o tym...

Właśnie usiadłem i zastanowiłem się trochę nad planem działania czyli nad moją osobistą agendą konferencji (ech, dobrze być prelegentem, można sobie chodzić na dowolne sesje ;-)). A wygląda ona na razie tak:

 

Wtorek, 7 października

19:00 - Bloggers Underground – impreza dla osób prowadzących blogi techniczne organizowana przez Karola Stilgera

 

Środa, 8 października

Godziny Co Dlaczego
08:00 - 09:30 Rejestracja, zwiedzanie PKiN, coffee time na dobry początek
09:30 - 11:00 General session bo tam będą wszyscy
11:20 – 12:35 Rafał Łukawiecki – Data Mining idę podglądać warsztat i przekonać się, czy będzie to, co dwa lata temu, czy o wiele więcej
13:35 – 14:50 Tomasz Rakoczy – Silverlight trzeba zobaczyć, czy coś się  rusza w Silverlight
15:10 – 16:25 Potasiński/Adamczuk – Coś o SQL Server bo inaczej mnie Marek zabije ;-)
16:45 – 18:00 Sunil Agarwal – Kompresja w SQL Server bo widziałem prelegenta w akcji i jest dobry, poza tym muszę się w końcu czegoś o tej kompresji dowiedzieć ;-)
xx:xx – yy:yy nieoficjalna część MTS 2008 bo człowiek nie wielbłąd, pić musi :-D

 

Czwartek, 9 października

Godziny Co Dlaczego
09:00 - 10:15 Tomasz Onyszko – AD bo trochę straciłem kontakt z tematami OS i AD, a Tomek to fajny gość i wierzę, że da "szoł"
10:35 - 11:50 Sunil Agarwal – Reduce Storage Cost bo tę sesję zdaje się Sunil pokazał na Teched US i była wysoko oceniona przez uczestników
12:50 – 14:05 Miłe chwile przy stoisku grup pasjonackich bo trzeba ludziom powiedzieć, że są grupy pasjonackie, że dużo się na nich dzieje i że są dla każdego
14:25 – 15:40 Il-Sung Lee – SQL Server 2008 Security bo temat kryptografii i ogólnie bezpieczeństwa zaniedbałem ostatnio dość mocno

 

Oczywiście, te plany są stabilne jak SQL Server CTP :-) Jeśli jakaś sesja mi się nie spodoba i poczuję dziwną senność tudzież, o zgrozo, zobaczę ciemność, wyjdę i pójdę na inną sesję :-) Kuszą choćby: sesja Johna Craddocka, prezentacja Grzesia Tworka o bezpieczeństwie czy temat opymalizacji agregacji w bazach OLAP. Między sesjami na pewno będę kręcił się gdzieś między butikami firm partnerskich, bufetem ;-), butkiem ATE i stoiskiem grup pasjonackich.

Ciekawi mnie też, czy uda się zorganizować jakąś część nieoficjalną. Nie mam tu na myśli imprezy organizowanej przez MS Polska. Pewnie i tak całe przedsięwzięcie pochłonie (-nęło) im spory budżet. Ale może uda się coś spontanicznego zorganizować w ramach społeczności grup offline czy portali WSS.pl i CodeGuru.pl? Jak coś, to jestem za!

Z dużymi nadziejami, ale też obawami oczekuję konkursu Speaker Idol (tu uwaga do MS Polska – następnym razem ogłoście trochę wcześniej ten konkurs i zróbcie więcej szumu medialnego o nim!). Nie, nie zgłosiłem się :-) (i tak bym pewnie nie dotarł do ścisłego finału). Ciekaw jestem, ile osób wystartuje, jak to będzie wyglądało, czy będzie choć ciut przypominało Teched’owego Speaker Idola. A poprzeczka jest postawiona wysoko, oj wysoko... Speaker Idol na Teched EMEA w zeszłym roku to było wydarzenie, które przebiło praktycznie wszystkie inne wydarzenia konferencji. Był świetnym integratorem ludzi przybyłych do Barcelony. Pozwolił też poznać ludzi, którzy mają wielki dar mówienia w sposób, który powala jakością i metodyką prelegowania. Liczę po cichu, że MTS-owy konkurs też będzie okazją do świetnej zabawy i integracji wszystkich uczestników i publiczności (i oczywiście Juryyyy!).

Miejmy nadzieję, że MTS 2008 będzie okazją do zawarcia nowych interesujących znajomości, zgłębienia tajników technologii i spędzenia czasu w przyjaznej atmosferze. Czego sobie i wszystkim uczestnikom życzę. Do zobaczenia 8 października.

Opublikowane 19 września 2008 11:09 przez brejk
Filed under: , ,

Komentarze:

# re: [PL] Plany, nadzieje, obawy - czyli przed MTS 2008

19 września 2008 11:35 by Grzesio

Co do speaker idola - na chwilę obecną trochę ten konkurs wygląda jak przesłuchanie przez MS. Mało głośne, mało angażujące dla innych... a i tak dzięki kilku etapom dopuszczą tylko tych, których chcą.

Szum - jestem ZA.

Zaangażowanie uczestników widziałbym w najprostszej postaci: to uczestnicy oceniają innych. Każdy podczas rejestracji dostaje świstek z głosem i może go wrzucić w odpowiednie miejsce.

Jak będzie 100 chętnych na wzięcie udziału - to tylko lepiej. :)

# re: [PL] Plany, nadzieje, obawy - czyli przed MTS 2008

19 września 2008 11:39 by brejk

Grzesio - dokładnie! Nic nie wiadomo o tym, kto będzie oceniał uczestników SI. Na Teched w Jury zasiadają gwiazdy konferencji + zwycięzca ostatniej edycji konkursu. Oceniają też widzowie (poprzez podniesienie dmuchanego młotka :D). I to jest bardzo dobry model.

# re: [PL] Plany, nadzieje, obawy - czyli przed MTS 2008

19 września 2008 13:46 by Mariusz Kedziora

Ale przecież zawsze konkurs Speaker Idol (przynajmniej ten który jest na TechEd Europe) jest oceniany przez jurorów wybranych przez Microsoft.

Publiczność conajwyżej pokazuje swoje uznanie brawami (czy tam podnoszenie młotka - a konkretnie mikrofonu). Ale nie ma - przynajmniej z tego co ja kojarzę - typowej nagrody publiczności.

A kto będzie w jury? Prelegenci MTS 2008 - nie możemy powiedzieć jacy jeszcze konkretnie, bo to dopiero będzie ustalone.

Być może za rok (o ile ta edycja się uda) wprowadzimy nagrodę publiczności.

# re: [PL] Plany, nadzieje, obawy - czyli przed MTS 2008

19 września 2008 14:02 by brejk

Mariusz, pewnie masz rację. Poza tym głosowanie publiczności mogłoby się odbyć na zasadzie "kto ma więcej kumpli na MTS" :-)

Ale i tak, fajnie, że robicie konkurs! Wybierzcie jury "z jajem" ;-)

# re: [PL] Plany, nadzieje, obawy - czyli przed MTS 2008

22 września 2008 09:48 by Mariusz Kędziora

A i jeszcze jedno - prelegenci owszem mogą poruszać się po wszystkich sesjach, ale tylko pod warunkiem, że będą na nich wolne miejsca :)

# re: [PL] Plany, nadzieje, obawy - czyli przed MTS 2008

22 września 2008 10:28 by brejk

@Mariusz: Nie znasz sztuczki z "jest Pan proszony do telefonu"? ;-) Zawsze się miejsce znajdzie :D

Komentarze anonimowe wyłączone

About brejk

MVP, MCT, SQL Server geek