Witaj na Zine.net online Zaloguj się | Rejestracja | Pomoc

[PL] SteveB, Codecamp – czyli z życia geeka

W końcu zebrało się dużo danych do przetworzenia i jest z czego zrobić notkę, którą i tak zamierzałem napisać :-) Przeczytałem liczne wypowiedzi tych, co byli na spotkaniu ze Stevem Ballmerem i w pełni zgadzam się zwłaszcza z opiniami, że pytania mogły być otwarte i zadawane ad-hoc, co pokazałoby w pełni potencjał Steve’a. To prawda, że było ciut za krótko, ale po tym, co widziałem na poprzednim (dość ekskluzywnym, dodam) spotkaniu z CEO MS, nie spodziewałem się dłuższej pogawędki :-)

Ale ja nie o tym…

SteveB

Zadałem pytanie Steve’owi. Wow. Nawet nam nieźle wyszedł mini-dialog (zostałem posądzony o testowanie jego inteligencji ;-)). Steve poprosił o rozwinięcie tematu na maila. Hmmm… Co było robić – napisałem, a co! Niech wie, że Polacy nie rzucają słów na wiatr ;-) Opisałem mu pokrótce wizję lepszego świata dla programistów SQL Servera i główny problem, z którym borykam się u klientów (i nie tylko ja się z tym borykam). Na odpowiedź nie liczyłem, ale niech przynajmniej wie, że się przyłożyłem. Nie spróbować napisać byłoby grzechem. Minął weekend.

I wiecie co? Odpisał mi :-) I nie ma dla mnie znaczenia to, że Steve zastosował "spychologię stosowaną", czyli załączył w CC kogoś z "korpa", który potem załączył kogoś następnego i tak dalej :-) Najważniejsze, że okazało się, że mój napisany w pocie czoła mail nie trafił w próżnię. Nie wiem, czy coś wskóram, nie wiem, czy uda się cokolwiek zasugerować ludziom decydującym o przyszłości produktu, z którym na co dzień pracuję. Tego nie wiem. Ale powiem tak – ten mail od Steve’a jest budujący, bo to więcej, niż się spodziewałem ;-) Thank you, Steve.

A teraz z innej beczki…

CodeCamp w Krakowie

Banner CodeCamp'09

Jak widać na powyższym banerku, w dniach 30-31 maja br. w Krakowie dojdzie do arcyciekawego wydarzenia z punktu widzenia społeczności .NET i SQL. Dwudniowy zlot pasjonatów, weekend wokół technologii. I ja tam będę. Jeszcze nie wybrałem tematu sesji, ale zrobię to na dniach. SQL będzie drugiego dnia, a .NET pierwszego. Znając organizatorów, szczególnie Szymona Kobalczyka, oraz krakowską gościnność, wszystko będzie dopięte na ostatni guzik i zapowiada się naprawdę niezła impreza. Jeśli masz blisko do grodu Kraka lub po prostu pasjonujesz się jedną ze wspomnianych technologii (obiema?), nie przegap tej konferencji.

Więcej o wydarzeniu na www.codecamp.pl.

Ja już dodałem wlepkę "Będę na CodeCamp" na blogu. Dodaj i Ty :-)

Opublikowane 27 kwietnia 2009 08:16 przez brejk

Komentarze:

# re: [PL] SteveB, Codecamp – czyli z życia geeka

27 kwietnia 2009 09:40 by Mariusz Kędziora

To powiem Ci a propos maila Steve'a że taka spychologia mimo wszystko działa :) Wiesz - jak dostajesz maila od szefa-szefów który "prosi" o przyjrzenie się sprawie... to nie traktujesz go jako "ok coś tam odpowiemy" tylko jakiś jednak skutek (mniejszy lub większy) może odnieść :)

# re: [PL] SteveB, Codecamp – czyli z życia geeka

27 kwietnia 2009 10:43 by Gutek

@Brejk

No i brawo :) o to chodzilo. Poza tym, to jest juz kolejny przypadek kiedy Steve odpowiada :) wiec to uciszy ludzi mowiacych "robi sobie jaja a potem to kasuje"

Aby wszystko sie wyjasniolo :)

@Mariusz

No ;) a jak inaczej... :)

# re: [PL] SteveB, Codecamp – czyli z życia geeka

27 kwietnia 2009 12:37 by brejk

# re: [PL] SteveB, Codecamp – czyli z życia geeka

27 kwietnia 2009 19:51 by theos

no wlasnie jak tak czytam ze Steve odpisal a za chwile slysze newsy o tym ze lock pages bedzie mysle ... o kurde !

dzieki, dzieki, dzieki :)

Komentarze anonimowe wyłączone

About brejk

MVP, MCT, SQL Server geek